Március 15.: átadták az állami kitüntetéseket

kitüntetés

Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc emléke előtt tisztelgő nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából állami kitüntetéseket adtak át.

Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozat kitüntetést kapott:
Aknay János
 Kossuth- és Munkácsy Mihály-díjas festőművész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének elnöke 

Ambrus Jenő miniszteri főtanácsadó, korábbi miniszterelnöki protokollfőnök

 

dr. Bakacsi Gyula, a Budapesti Gazdasági Egyetem Pénzügyi és Számviteli Karának kutatóprofesszora, a Budapesti Corvinus Egyetem volt tanára, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Üzleti Tudományok Tanszéke volt tanszékvezető professzora

 

Bán Teodóra balettművész, a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ Nonprofit Kft. ügyvezetője, a Szabad Tér Színház Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója és művészeti vezetője

 

Dr. Bárdosi Vilmos, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Romanisztikai Intézetének igazgatója, a Francia Nyelvi és Irodalmi Tanszék egyetemi tanára

 

Benedek Gábor olimpiai bajnok és kétszeres világbajnok öttusázó

 

Dr. Benedict Mihály fizikus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Elméleti Fizikai Tanszékének egyetemi tanára, volt tanszékvezetője

 

Dr. Dombi József kísérleti fizikus, a Magyar Tudományos Akadémia kandidátusa, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar, Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékének címzetes egyetemi tanára

 

Eperjes Károly, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, a Kaposvári Egyetem Rippl-Rónai Művészeti Kar Színházi Intézetének egyetemi tanára

 

Dr. Farkas Róbert László állatorvos, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, az Állatorvostudományi Egyetem megbízott oktatási rektorhelyettese, a Parazitológiai és Állattani Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára

 

Dr. Géher Pál, a Betegápoló Irgalmasrend Budai Irgalmasrendi Kórház Reumatológiai Centrumának centrumvezető főorvosa, a Magyar Balneológiai Egyesület elnöke, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar III. Sz. Belgyógyászati Klinika, Reumatológiai és Fizioterápiás Tanszéki csoport I. részlegének vezetője, egyetemi tanár

 

Dr. Győrffy Balázs orvos, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika tudományos tanácsadója

 

dr. Hammerl László olimpiai bajnok sportlövő, a Nemzet Sportolója, a Magyar Sportlövők Szövetségének volt alelnöke

 

Harsányi Frigyes Jászai Mari-díjas színművész, színházmenedzser

 

Dr. Huszár Pál, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának világi elnöke, a Dunántúli Református Egyházkerület főgondnoka

 

Kékesi Mária Liszt Ferenc-díjas táncművész, balettmester, Érdemes és Kiváló Művész

 

Dr. Keszler Borbála nyelvész, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Magyar Tudományos Akadémia Magyar Nyelvi Osztályközi Állandó Bizottsága volt elnöke, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézete Mai Magyar Nyelvi Tanszéke professor emeritája, a Magyar Nyelvőr főszerkesztője

 

Kratochwill Mimi Bánffy Miklós-díjas művészettörténész, a Műcsarnok egykori külügyi csoportvezetője, a Budapesti Tavaszi Fesztivál és a Művészeti Alap volt tanácsadója

 

dr. Lanczendorfer Erzsébet, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége Győri Szervezetének tiszteletbeli elnöke

 

dr. Maráz Anna, a Szent István Egyetem Élelmiszertudományi Kar Mikrobiológia és Biotechnológia Tanszékének professzor emeritája, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Csíkszeredai Karának volt egyetemi tanára

 

Mihály Gábor Munkácsy Mihály-díjas szobrászművész

 

Dr. Mócsai Attila orvos, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézetének egyetemi tanára, gyulladásélettani kutatócsoportjának vezetője

 

dr. Nagy Lajos orvos, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Alapellátási Intézetének egyetemi tanára

 

Pálfi József, a Partiumi Keresztény Egyetem rektora, egyetemi tanára, a Nagyvárad-Rét Református Egyházközség református lelkipásztora, a Csillagocska Alapítvány alapítója és elnöke

 

Dr. Soltész Pál Péter, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Debreceni Egyetem Belgyógyászati Klinika Angiológiai Tanszékének egyetemi tanára, a Terápiás Aferezis Bizottság elnöke, a Magyar Aferezis Társaság alelnöke

 

Dr. Sulik Béla János fizikus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Magyar Tudományos Akadémia Atommagkutató Intézete tudományos tanácsadója

 

Dr. Süli-Zakar István földrajztudós, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Földtudományi Intézete Társadalomföldrajzi és Területfejlesztési Tanszéke professor emeritusa, a Károly Róbert Főiskola Turizmus, Területfejlesztési és Idegen Nyelvi Intézete Turizmus és Területfejlesztési Tanszéke címzetes főiskolai tanára (Dr. Süli-Zakar István néhány nappal ezelőtt elhunyt. Halála előtt még örömmel értesült a részére adományozott kitüntetésről. A díjat családja egy későbbi alkalommal veszi át.)

 

Dr. Szilvási István, a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ Nukleáris Medicina Osztályának osztályvezető főorvosa, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar Nukleáris Medicina Tanszékének nyugalmazott egyetemi tanára

 

Szögi Csaba Harangozó Gyula-díjas táncművész, táncpedagógus, koreográfus, a Közép-Európa Táncszínház igazgatója

 

dr. Tasnádi Péter, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar Földrajz- és Földtudományi Intézet Meteorológiai Tanszékének egyetemi tanára

 

Thomka Beáta Széchenyi- és József Attila-díjas irodalomtörténész, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet Modern Irodalomtörténeti és Irodalomelméleti Tanszékének tanára, az egyetem Irodalomtudományi Doktori Iskolájának alapítója és vezetője

 

Dr. Timár József, az orvostudomány doktora, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar II. sz. Patológiai Intézetének igazgatója, tanszékvezető egyetemi tanár, a Semmelweis Egyetem Doktori Tanácsának elnöke

 

Török Jolán Harangozó Gyula- és Bánffy Miklós-díjas táncművész, a Táncpedagógusok Országos Szövetségének alapító elnöke, a Nemzeti Táncszínház alapítója és volt igazgatója, a Magyar Művészeti Akadémia nem akadémikus köztestületi tagja

 

dr. Varga Lajos, a Váci Egyházmegye segédpüspöke, általános helynök, a Vác-Alsóvárosi Plébánia plébánosa, az Országos Katolikus Gyűjteményi Központ igazgatója részére.

 

Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést kapott:
Asztalos Zoltán nyugalmazott református lelkész

 

Dr. Bachmann Bálint, a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának dékánja, egyetemi tanár, a Magyar Művészeti Akadémia nem akadémikus köztestületi tagja

 

Bakó Annamária, a Litea Könyvesbolt és Teázó vezetője

 

Balázs Oszkár előadóművész, zeneszerző, zenetanár, hangszerkészítő, a Budapesti Ütőegyüttes alapítója és művészeti vezetője

 

Barna Zoltán előadóművész, a Bojtorján együttes dobosa

 

dr. Bartha Csilla nyelvész, a Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézete tudományos tanácsadója, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézete Mai Magyar Nyelvi Tanszéke habilitált egyetemi docense

 

dr. Battistig Gábor villamosmérnök, a Magyar Tudományos Akadémia Energiatudományi Kutatóközpontja Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Intézete tudományos főmunkatársa, az Intézet Mikrotechnológiai Osztálya vezetője

 

Bánfi Péter János a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség világi vezetője, felügyelője, a Dominó Trans Kft. alapítója és nyugalmazott ügyvezetője

 

Buchwarth László előadóművész, a Bojtorján együttes gitárosa

 

dr. Horváth Józsefnek a Nemzeti Közszolgálati Egyetem főtitkára

 

Kemény Győző muzsikus, producer, a Bojtorján együttes alapítója

 

dr. Timár Judit földrajztudós, a Magyar Tudományos Akadémia Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont, Regionális Kutatások Intézetének tudományos főmunkatársa, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Társadalom- és Gazdaságföldrajzi Tanszék docense

 

Tompa Mária a Szentkuthy Miklós Alapítvány kuratóriumi elnöke

 

Pomázi Zoltán zeneszerző, dalszövegíró, a Bojtorján együttes énekes-gitárosa

 

Vörös Andor előadóművész, zeneszerző, a Bojtorján együttes billentyűse

 

Dr. Bencze Mihály a bukaresti Ady Endre Líceum igazgatója, a Wildt József Tudományos Társaság elnöke, a Nemzetközi Magyar Matematika Verseny alapítója

 

Dr. Biró Friderika a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum nyugalmazott főmuzeológusa és volt megbízott főigazgató-helyettese

 

Bogdán József a fehértemplomi Szent Anna, a Boldogságos Szűz Édesanyja Római Katolikus Plébánia plébánosa, a Szeged-Csanádi Székeskáptalan tiszteletbeli kanonokja

 

Borbás Mária televíziós szerkesztő-műsorvezető

 

Dr. Dobos László, a VERITAS Történetkutató Intézet nyugalmazott főigazgató-helyettese, a Jászok Egyesületének ügyvivője

 

Dobos Menyhért, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezérigazgatója, az MTVA volt tartalom-előállítási vezérigazgató-helyettese

 

Dráfi Kálmán Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára

 

Dr. Fischl Vilmos evangélikus lelkész, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának főtitkára

 

Fodor Artur kürtművész, a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának volt tagja

 

Dr. Philipp Ernst Gudenus, a belvárosi Szent Anna Templom templomigazgatója, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Kánonjogi Posztgraduális Intézetének egyetemi docense,

 

Győri László József Attila-díjas költő, prózaíró, bibliográfus

 

Gencso Hrisztozov író, műfordító

 

Jobbágy Valér, Liszt Ferenc-díjas karnagy, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára, a Szekszárdi Madrigálkórus, a Schola Cantorum Sopianensis és a Pécsi Székesegyház Palestrina Kórusának vezetője

 

Dr. Juhász András, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar, Fizikai Intézet Anyagfizikai Tanszékének nyugalmazott egyetemi docense

 

Létay Kiss Gabriella operaénekes

 

Dr. Lovász Emese régész, a Magyar Régész Szövetség alapító tagja

 

Magyar Éva ötvösművész, restaurátor

 

Magyar Gergely ferences szerzetes, a Nagyszőlősi Ferences Rendház házfőnöke, nagyszőlősi plébános

 

Dr. Mangel László Csaba orvos, a Magyar Onkológusok Társaságának elnöke, a Pécsi Tudományegyetem, Általános Orvosi Kar és Klinikai Központ Onkoterápiás Intézetének igazgatója, egyetemi docense,

 

Péter Imre, a Karácsony Sándor Művelődési Társaság elnöke, a Földesi Nagyközségi Népfőiskolai Egyesület egyik alapítója

 

Sági Lajos, a Kiskunmajsa-Kígyóspusztai Lelkészség nyugalmazott plébánosa, a Hit és Kultúra Alapítvány alapítója,

 

Dr. Szeredi Péter, Állami Díjas matematikus, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar, Számítástudományi és Információelméleti Tanszékének címzetes egyetemi tanára

 

Vörös Imre András, a Magyar Sarutlan Kármelita Rendtartomány tartományfőnöke

 

Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetést kapott:
Anger Ferenc operarendező, a Magyar Állami Operaház művészeti igazgatója

 

Antalfy István író, költő, szerkesztő, a Bács-Kiskun Megyei Írók és Költők Baráti Körének alapítója

 

Dr. Bajáky Gábor, a Diósgyőri Sportlétesítményeket Működtető Nonprofit Kft. és a Miskolc Városi Szabadidőközpont Nonprofit Kft. Felügyelő Bizottságának elnöke, a Miskolci Lions Club alapítója és volt elnöke

 

Benyák Nándor nyugalmazott pedagógus, egykori Gulag-fogoly

 

Bognár Istvánné, a Tatabányai Árpád Gimnázium nyugalmazott pedagógusa, a Tatai Református Gimnázium alapító tanára

 

Dr. Borkó Rezső PhD., a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézet Fül-orr-gégészeti és Szájsebészeti Osztályának osztályvezető főorvosa

 

Boróka László Felsőpetény, Nőtincs és Ősagárd községek nyugalmazott körjegyzője

 

Dr. Büttnerné Bódi Ágnes, a Kaposvári Szakképzési Centrum Nagyatádi Ady Endre Gimnáziuma, Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma igazgatója,

 

Csapó Pálné, a Szolnoki Kistérség Többcélú Társulása Szociális Szolgáltató Besenyszögi Központ és a Besenyszögi Idősek Otthona nyugalmazott intézményvezetője

 

Drozsnyik István képzőművész

 

Farkas Jánosné Magyarcsanád község volt polgármestere

 

Fehér Ildikó, a Kaposvári Egyetem Egészségügyi Központ Diagnosztikai és Onkoradiológiai Intézetének szakdolgozói igazgatója és minőségirányítási megbízottja

 

Dr. Fejér Lászlóné, a Budavári Általános Iskola intézményvezetője, a Budavári Önkormányzat Oktatási Bizottságának volt elnöke,

 

Dr. Fekete János Barnabás, a Magyar Labdarúgó Szövetség Jogi Bizottságának tagja, a Bács-Kiskun megyei Labdarúgó Szövetség és a Magyar Labdarúgó Szövetség Fegyelmi és Fellebbviteli Bizottságának volt elnöke

 

Dr. Fülep László Hajdú-Bihar megyei háziorvosi szakfelügyelő főorvos, Konyár község volt polgármestere, a Magyar Általános Orvosok Tudományos Egyesületének tiszteletbeli elnöke, az Országos Alapellátási Intézet volt roma integrációs szakértője

 

Halász Péter karmester, a Magyar Állami Operaház volt főzeneigazgatója

 

Dr. Heidl György, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, Filozófia és Művészetelméleti Intézet Esztétika és Kulturális Tanulmányok Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense

 

Holl András csillagász, informatikus, a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központja informatikai főigazgató-helyettese

 

Horváth Lajos Királyhegyes község polgármestere

 

Horváth László nyugalmazott olajipari szakmunkás, egykori Gulag-fogolynak

 

Hubay Andrea, a Béres Gyógyszergyár Zrt. PR igazgatója

 

Dr. Husi Géza, a Debreceni Egyetem Műszaki Karának oktatási dékánhelyettese, a Villamosmérnöki és Mechatronikai Tanszék tanszékvezető egyetemi docense

 

Janek György, az „Amiért a harang szól – Nándorfehérvár 1456” című rendezvény társszervezője

 

Kapás Géza, hegedűművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Vonós Tanszékének egyetemi docense,

 

Dr. Kiss Gyula, Ybl Miklós-díjas építész, a Szent István Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Karának kapcsolati dékánhelyettese, az Építészmérnöki Intézet főiskolai tanára

 

 

 

Kiss Lajos építész, vezető tervező

 

Kovács Anita a KarcFM Rádió szerkesztője és műsorvezetője

 

Krausz Aliz Harangozó Gyula-díjas táncművész, koreográfus

 

Kun Éva Ferenczy Noémi-díjas keramikusművész

 

Dr. Macher Szilárd, Harangozó Gyula-díjas balettművész, koreográfus, szakíró, a Magyar Táncművészeti Egyetem Klasszikus Balett Tanszékének főiskolai tanára, a Magyar Táncművészeti Egyetem Táncművészképző Intézet igazgatója

 

Dr. Márkus Eszter, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karának oktatási ügyekért felelős dékánhelyettese, főiskolai docens

 

Dr. Mikola Bálint, a Magángyógyszerészek Országos Szövetségének alapító elnöke

 

Monori Sebestyén szobrászművész

 

Dr. Nemes László Róbert, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Kodály Zoltán Intézetének igazgatója, egyetemi tanár,

 

dr. Pál Lajos történész, a Magyar Történelmi Társulat „Századok” című folyóirata felelős szerkesztője

 

Pálfy Gusztáv szobrászművész

 

Peller Mariann, a Virtuosos International Zrt. vezérigazgatója

 

Reiz Tamás, Potony község polgármestere, a Barcsi Többcélú Kistérségi Társulás elnöke

 

Sebestyén Zoltán Gyula, Kemenesmagasi község polgármestere, a Kemenesmagasi Általános Iskola volt igazgatója, a Kemenesmagasi Citerazenekar és Népdalkör vezetője, a Kemenesmagasi Evangélikus Egyházközség felügyelője

 

Dr. Simkó Csaba, az Erzsébet Hospice Otthon osztályvezető főorvosa,

 

Szallerbeck Kornél Fendál, Esztergom Város Önkormányzata Pénzügyi Osztálya volt vezetője, a Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás nyugalmazott gazdasági vezetője

 

Dr. Ung Ferenc, 1956-os szabadságharcos

 

Tóth István, Magyarország nyugalmazott beregszászi főkonzulja, a „Pro Minoritate” című kisebbségpolitikai folyóirat alapító főszerkesztője

 

Varga Tibor József, a Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium igazgatója és tanára,

 

Wagner Károly hangtechnikus, a Madách Színház videótár-vezetője

 

Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést kapott:
Ágfalvi György Sándor táncművész, koreográfus, a Magyar Állami Népi Együttes férfi tánckari asszisztense, a budapesti Liget Táncegyüttes művészeti vezetője,

 

Boros Ildikó, Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Magyar Állami Operaház magántáncosa,

 

Gáspár Álmos zenész, a Duna Művészegyüttes és a Kormorán Együttes zenekari tagja,

 

Ilonkáné Baranyi Zsuzsanna, a Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általános Iskola, Középiskola és Kollégium igazgatóhelyettese és tanára, a Jászkürt Diák Sportegyesület vezetője,

 

Kepler Erzsébet, Tahitótfalu Község Önkormányzata Szociális Bizottságának tagja

 

Lelkes András, a HANGVETŐ Zenei Terjesztő Társulás Kft. ügyvezetője,

 

Liber Endre, a HANGVETŐ Zenei Terjesztő Társulás Kft. művészeti igazgatója,

 

Lévay Andrea táncművész, a Magyar Állami Népi Együttes tagja,

 

Megyesi Csilla, a VERITAS Történetkutató Intézet titkárságvezetője, a Magyar Fiatalok Határok Nélkül Alapítvány kurátora,

 

Pálosi István, mozdulatművész-táncművész, koreográfus, táncpedagógus, a Magyar Mozdulatművészeti Társulat igazgatója, a Budapest Táncművészeti Stúdió Szakgimnázium balettmestere és tanára,

 

Pátkai Balázs, Harangozó Gyula-díjas táncművész,

 

Sárközi András zenész, a Rajkó Művészegyüttes tagja,

 

Takács Tamás Péter tervezőgrafikus,

 

Tatai Zsolt, a Budapest Bábszínház bábszínésze,

 

Toldi József Attila zenész, a 100 Tagú Cigányzenekar szólamvezetője,

 

Varga János, a soproni Ürmös néptáncegyüttes alapítója, a Maros Művészegyüttes koreográfusa, a Zalai Táncegyesület művészeti vezetője és koreográfusa,

 

Végh Tamás, táncművész, a Duna Művészegyüttes szólistája,

 

Weyer Balázs, a HANGVETŐ Zenei Terjesztő Társulás Kft. programigazgatója

 

Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetést kapott:
Batki László, a Honvéd Férfikar tagja és bariton szólamának vezetője

 

Dömsödi Farkas Bálint előadóművész

 

 

 

dr. Glózik Klára Erzsébet, a KBC Békés Megyei Települések Fejlesztéséért Nonprofit Kft. ügyvezetője, a Szent István Egyetem Agrár- és Gazdaságtudományi Kar főiskolai docense

 

Huszár Ildikó táncpedagógus, koreográfus, a Grapevine Show Dance Club Közhasznú Egyesület elnöke és művészeti vezetője

 

Karé Árpád táncművész, a Magyar Állami Népi Együttes tagja

 

Kis Domonkos Márk színművész, a Váci Dunakanyar Színház ügyvezető igazgatója

 

Lukács Ádám táncművész, a Miskolci Balett alapító tagja és magántáncosa

 

Nyitrai Tímea a Kortárs Balettért Alapítvány irodavezetője, a Szegedi Kortárs Balett művészeti titkára

 

ifj. Stadler Ferenc, a Szegedi Kortárs Balett világítástervezője

 

Stonawskiné Busi Ildikó, a Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola táncpedagógusa, a Vadvirág Gyermek Néptáncegyüttes és a Szandaszőlős Táncegyüttes szakmai vezetője

 

Szabó Imre, a Budapesti Egyetemi Atlétikai Club SE vezető edzője

 

Tókos Attila táncművész, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes szólistája,

 

Tóth János, a Magyar Ejtőernyős Szövetség főtitkára,

 

Vajda Máté, a Müpa Budapest Nonprofit Kft. világosítótár-vezető helyettese.

 

 

Ybl Miklós-díjat kapott:
Bata Tibor
 építész, Makovecz Imre tanítványa, a Kvadrum építész-műhely alapítója

 

Demeter Nóra DLA építész

 

Kovács Csaba építész

 

Varga Csaba építész, Nagymaros főépítész

 

Vonnák Jánosné Tanos Márta építész

 

Forster Gyula-díjat kapott:
Czeglédyné Levárdy Henriette építészmérnök, műemlékvédelmi szakmérnök

 

dr. Szikra Éva táj- és kertépítész mérnök, műemlékvédelmi szakmérnök, a mezőgazdasági tudományok kandidátusa

 

A Régészeti örökségért – Schönvisner István-díjat kapott:
dr. Gömöri János régész

 

dr. Jankovich-Bésán Dénes régész

 

A Batthyány Lajos-díjat kapott:
dr. Marinovich Endre a VERITAS Történetkutató Intézet főigazgató-helyettese

 

Magyary Zoltán-díjat kapott:
dr. Balogh Zoltánné
 a Csongrád Megyei Kormányhivatal volt főigazgatója

 

dr. Hardy Ferenc Gábornak Budapest Főváros Kormányhivatala XXIII. Kerületi Hivatala volt hivatalvezetője

 

Vasas Lászlóné dr., a Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatal főigazgatójának;

 

Waffenschmidt Jánosné, a Központi Statisztikai Hivatal Népszámlálási Főosztálya nyugalmazott főosztályvezetőjének.

 

mno

 


*


*

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com